Газони надають атмосфері парків, скверів і власних ділянок правильність ліній, відчуття чистоти і свіжості. Щоб декоративні насадження росли, як задумано, потрібно вчасно і правильно вносити добрива для підгодівлі газону.

Регулярність внесення добавок продиктована частою стрижкою трави, що не дає рослинам накопичити поживну силу. Є думка, що не варто удобрювати галявину, інакше трава буде занадто швидко рости. Однак без догляду покриття буде рідким і тьмяним, втратиться густота і соковитість, а з нею і очікувана привабливість.

Крім комплексного добрива, важливо застосовувати гербіциди від бур'яну і поширених хвороб. Якщо на ділянці тільки планується посів газону, бажано заздалегідь провести обробку гербіцидами, щоб усунути всі бур'яни. Згодом газонному покриттю нічого не заважатиме. Коли бур'яни ростуть на існуючому газоні, допоможуть виборчі гербіциди на зразок "Агрокіллера". Засіб винищує борщівник, кульбаба та ін гербіциди змішують з водою і обприскують розчином галявину.
 

Які елементи необхідні для підгодівлі газону

Незважаючи на різноманітність сортів газонної трави, всім рослинам необхідні основні поживні речовини — фосфор, калій і азот. Перший забезпечує накопичення поживних речовин і стимулює клітинний метаболізм. Другий підвищує стійкість трави до несприятливої погоди. Третій впливає на насичений колір і зростання, нормалізує водно-сольовий баланс. Дефіцит цих поживних елементів визначається за зовнішнім виглядом газону:

  • азот - трава повільно росте, блідне;
  • фосфор - газон набуває бузкового відтінку, трава стає ламкою;
  • калій - на траві з'являються опіки.

Проводячи підгодівлю для газону навесні, слід строго дотримуватися зазначені в інструкції до препаратів дозування, щоб уникнути загибелі натурального килима. Надлишок добрив для газону не менш шкідливий, ніж їх дефіцит. Якщо азоту занадто багато, трава слабшає і швидко старіє. Багато фосфору-ріст рослин зупиняється за рахунок блокування доступу інших корисних елементів. Концентрований калій обпалює коріння і призводить до загибелі рослин.
 

Внесення добрив за порами року

Як тільки холоди відступили і перша зелень планує проклюнуться, пора підбирати кращі добрива для газону навесні. Такі, які забезпечать швидке зростання і дадуть силу траві. До обробки ділянку очищають від відмерлого листя і сміття, якщо заледеніння в повному обсязі не зійшло — протикають вилами.

 

Весняні роботи

Повний цикл весняних робіт починається з відведення талої води з ділянки, вирівнювання галявини по контуру, аерації і заповненні лисин. Далі слід внесення підгодівлі для зростання і подальша стрижка.

Кожне із заходів має своє значення і час. Якщо не прибрати талу воду, то нова поросль буде хворіти. Дренаж споруджується з битої цегли або гравію, більш дорогий варіант — установка зливних решіток. Щоб зміцнити коріння, по галявині прокочують спеціальний каток або трамбують її дошками. Аерація забезпечується шляхом проколу грунту вилами. Відстань між отворами-не більше 15 см. Якщо на газоні помічені лисини, ділянки викопують, а в ямки додають хорошу землю або компост, куди поміщають насіння. Залишається удобрити і вчасно поливати паростки.

Влітку трава втрачає красу під палючими сонячними променями. Щоб уникнути проблем потрібні регулярний полив, стрижка і усунення бур'янів. Стрижуть газони приблизно 1 раз в тиждень. Аерацію проводять з урахуванням вологості землі, але не в дощ. Бур'ян виполюють вручну, а для великих ділянок купують виборчі гербіциди.