У 2018 році почастішали дзвінки з питаннями про рідкий газон, тому ми вирішили написати про дану технологію і постаратися вберегти людей від шахраїв. Так що все таки являє собою рідкий газон, і для чого він потрібен?

 

Така назва на шахрайських сайтах, скоріш за все, пішла від процедури Гідропосева. Дана процедура призначена для озеленення складних для посіву ділянок (наприклад: сильні ухили узбіч, укоси мостів). Гармата для гідропосіву заряджається насінням, мульчею і клееобразним сполучною (іноді додають добрива) для посіву і під тиском розподіляється по потрібній поверхні.

Технологія ця дуже хороша і іноді просто необхідна, але в побутових умовах її застосовують вкрай рідко через дорожнечу, так як вартість газону включає в себе вартість насіння, мульчі, сполучного елемента, добрив (якщо потрібно) і оплату роботи з обладнанням.

Тепер перейдемо до сайтів, які пропонують банки рідкого газону для підключення до поливального шлангу.
Дані сайти як правило пишуть хвалебні відгуки і наділяють свої товари неймовірними властивостями і характеристиками або підносять звичайні плюси як щось надприродне, наприклад:

  •  "спеціальний сорт трав, який росте скрізь"

Такого сорту трав на жаль не буває. Насіння - це рослини і їм як мінімум потрібен родючий шар, до того ж різні насіння по-різному себе відчувають в тіні або на сонці.

  • "отримуємо газон без лисин"

насправді і посівний газон легко виходить без лисин, завдяки дроблення ділянки і перехресного способу посіву (можна почитати в статті "Інструкція по створенню газону").

  • "створюються спеціальні умови для більш швидкого проростання насіння"

Дуже розпливчаста фраза, яка нічим не підкріплена. Хороша погода, хороший грунт і полив – це і є кращі умови для проростання газону. А якщо внесете добриво для газону, то краще вже й нікуди.

  • "мінімальні трудовитрати"

Для створення довголітнього газону в будь-якому випадку необхідно готувати основу, так само як при посівному, рулонному газоні або навіть при гідропосіві.

  • "не вимагає поливу"

Незалежно від способу посіву газону необхідний полив для росту і виживання.

Все, розписані на цих сайтах, плюси рідкого газону або не коректні, або є брехнею.
 

Явні ознаки сайту шахрая:

  • відсутність телефону та адреси компанії;
  • відсутність конкретної інформації про товар, наприклад склад або витрата;
  • знижка в 50-70%;

Але якщо раптом, ми вас не переконали, і ви все одно хотіли б спробувати, то він є у нас в наявності:))?