Щоб до настання весни насіння зберегло свій первісний вигляд, необхідно створити умови, при яких в зимовий період воно буде захищене від підвищеної вологості, гризунів, високих температур. У сухому насінні тривають обмінні процеси, проте протікають вони в уповільненому темпі. Якщо співвідношення температури і вологості не відповідає необхідним параметрам, посівний матеріал «прокидається» завчасно і починає проростати прямо в коробках. 

Зародки з паростками для висаджування в грунт непридатні. Щоб уникнути подібних ситуацій, насіння потрібно періодично перевіряти, при необхідності провітрювати. Вологість в приміщенні для зберігання не повинна перевищувати 10%.

УВАГА: Якщо на насінні з'явився білий наліт, розсипте їх тонким шаром в теплому місці і ретельно просушіть.

В якості упаковки краще використовувати полотняні мішечки, картонні або дерев'яні коробочки. Така тара дає насінню можливість "пасивно дихати". У контейнерах з щільними кришками або поліетиленових пакетиках посадковий матеріал «задихнеться» і почне пріти.

Щоб сховище насіння не атакували миші, його слід утримувати в чистоті. По периметру можна розсипати насіння ромашки або лопуха. Гризуни не люблять запаху цих рослин і йдуть в інше місце. Якщо звірята все-таки влаштовують набіги, мішечки з газонною травою можна помістити у відро з кришкою, але доведеться їх частіше перевіряти і провітрювати. Для надійного захисту від гризунів можна скористатися спеціальними пастками і приманками.
 

Приміщення для зберігання

Під зберігання насіння газону необхідно вибирати добре вентильовані, сухі, прохолодні приміщення. Для цих цілей підійдуть:

  • лоджія;
  • сарай;
  • балкон;
  • літня кухня;
  • гараж;
  • дачний будиночок.

Можна використовувати інші технічні приміщення. Головне, щоб була можливість постійно контролювати стан насіння, підтримувати оптимальну вологість і температуру повітря. Міська квартира для зимового зберігання газону не підійде – в ній занадто сиро і тепло.

 

Оптимальний температурний режим для зберігання газонної трави

Температура в приміщенні, де зберігається суміш газонної трави, не повинна перевищувати +10°С.Що стосується нижньої межі, багато садівників помилково вважають, що насіння гинуть при мінусових температурах. Це не так. Більш того, на думку багатьох дослідників, що займаються вивченням схожості рослин, було встановлено, що зберігання при низьких температурах позитивно впливає на якість посівного матеріалу. 

Деякі види декоративних рослин зберігають життєздатність навіть при температурі рідкого азоту (-196°С). У насінні в цьому випадку зупиняється біохімічна активність, вони занурюються в глибокий анабіоз, зберігаються практично безстроково.

Звичайно, в побутових умовах немає можливості тримати посівний матеріал при наднизьких температурах. Оптимальним для збереження газону визнаний клімат в приміщенні від -18 до -20°С при вологості до 6%. Баланс цих двох показників вкрай важливий. Наприклад, в сирій кімнаті при температурі +5°С, насіння псуються швидше, ніж в сухій, при +25°С.зниження вологості всього на 1% і температури на 5°С збільшує збереження газону в два рази.

Догляд за газонною травою в зимовий час не вимагає серйозних зусиль від власника ділянки. Щоб зберегти посадковий матеріал до наступного сезону, необхідно підібрати приміщення зі сприятливими кліматичними умовами. Тоді насіння не втратять схожість навіть через 8-10 років.