Аэрация газона весной
Під даним процесом мається на увазі проколювання грунту за допомогою спеціальних пристосувань. В результаті структура грунту освіжається і усувається її ущільнення. Остання проблема неминуча, адже після ходьби грунт пресується, що заважає розвитку рослин.
Більш того, проколювання допомагає відновити природний газообмін, що йде на користь траві. Він також покращує циркуляцію води,рідина потрапляє відразу ближче до коріння, допомагаючи рослинам. З цих причин важливо проводити процедуру регулярно.
 

Як зрозуміти, що газону потрібна аерація?

Уважний господар швидко помітить, що стан його прибудинкової галявини погіршився. В першу чергу про проблему свідчить наявність очевидно ущільнених ділянок-це помітно навіть неозброєним поглядом. Зазвичай пресування грунту відбувається в області стежок або місцях дитячих ігор – тобто там, де ми часто ходимо. Крім цього, можна виділити і інші ознаки:

  • Ділянка була на деякий час покинута і не отримувала належний догляд.
  • Власник вирішив оновити газон.
  • На галявині з'являється мох, що говорить про те, що земля погано вбирає воду.
  • Якщо галявина була засаджена власником вперше і переживає початковий цикл розвитку.
  • Дренажна система ділянки знаходиться в поганому стані.
  • Господар планує підсадити на галявину нову траву або ж помітив, що рослини швидко пересихають і втрачають насиченість кольору.

У перерахованих вище випадках варто провести проколювання ділянки. Воно допоможе траві насититися потрібною кількість води і поліпшить стан дренажної системи. Відповідно, галявина буде довше зберігати квітучий вигляд!
 

Як правильно проводити аерацію газону?

Виконання даної процедури не вимагає спеціальних знань або складних навичок. Однак це завдання досить трудомістке і займає багато часу. При цьому не варто поспішати – краще проводити обробку ретельно, щоб випадково не пошкодити дренажну систему і самі рослини.

Для аерації потрібно створити прокол глибиною в 8-10 сантиметрів. Менший показник буде недостатнім, а більший – зайвим. З цієї причини варто підібрати інструмент з відповідною довжиною зубів. Він просто не дозволить господареві помилитися.

Відстань між проколами становить 10-15 сантиметрів, тож потрібно підібрати інструмент з відповідним розташуванням зубів.

Крім цього, можна виділити ще один вид аерації. Він виконується на глибині 3-4 сантиметрів. Цього показника недостатньо для того, щоб усунути ущільнення грунту. Однак процедура бореться з іншою проблемою – утворення повсті, які складається з засохлих стебел і моху. Цей шар заважає траві насичуватися вологою і робить її не такою соковитою.

З цієї причини є сенс проводити обидві процедури. Для них використовуються різні пристосування. Більш того, при усуненні повсті потрібно проводити проколи з набагато меншою відстанню. Адже в цьому випадку мета-підчепити і усунути засохлі травинки.
 

Як часто робити аерацію?

Розклад проведення процедури залежить від стану грунту. Як правило, для нормальних газонів досить одного разу на рік. При цьому краще проводити проколювання восени, коли вже сформувалася висохла трава. Для цього сезону також характерна більша кількість опадів, що також піде на користь рослинам. Адже вода буде потрапляти відразу до кореневої системи.

Усунення повсті за допомогою аерації рекомендується проводити після того, як на ділянці з'явилося занадто багато висохлої трави. Адже вона заважає молодим рослинам розвиватися і псує свіжість галявини. Варто прибрати повсть за допомогою неглибоких зубців, які не впливають на стан грунту.

Крім цього, періодично проводиться посилена обробка. Вона дозволить усунути глибокі ущільнення. Для цієї мети використовуються інструменти з порожнистими зубцями, які витягують назовні стовпчики землі. Таку обробку можна проводити не частіше одного разу на три роки. В іншому випадку можливе пошкодження грунту і порушення росту рослин.
 

Інструменти для проколювання

Головним пристосуванням для аерації є вила. При цьому можна використовувати звичайні садові моделі. Однак в магазинах можна знайти і спеціальне оснащення, створене для аерації. Такі інструменти мають специфічну форму зубів.

Крім цього, є моделі, розраховані на глинистий грунт. В такому випадку використання звичайних моделей не буде ефективним. З цієї причини необхідно використовувати вила з порожнистими зубами. Вони допомагають підняти на поверхню стовпчики землі. Однак такі моделі не можна використовувати на грунті з великим вмістом піску. Адже в такому випадку земля буде просто висипатися з порожнистих зубів.

Більш того, є спеціальні пристосування, розраховані на обробку великих ділянок. Вони являють собою механічні машини, що мають різну форму зубів:цільну, порожнисту, у вигляді зірочок, з гранями і т.д. за допомогою таких моделей можна ефективно обробити великі ділянки в найкоротші терміни.

Однак така техніка є досить дорогою. З цієї причини є сенс не купувати її, а взяти в оренду. Адже подібні інструменти потрібні господареві не часто. Більш того, для догляду за невеликими ділянками цілком достатньо ручного оснащення.

 

Головні правила аерації газону

При обробці ділянки варто дотримуватися ряду простих правил. Такий підхід допоможе досягти якісного результату і добре подбати про галявину. Для цього достатньо прислухатися до наступних рекомендацій:

  • Після використання вил з порожнистими зубами необхідно ретельно зібрати витягнуту землю і винести її з ділянки.
  • Зібрані під час процедури трава і листя можуть використовуватися в якості додаткового добрива. Для цього достатньо помістити їх біля кореневої системи куща або молодого дерева.
  • На ринку у великій кількості представлені універсальні моделі для обробки. Вони мають зуби, довжина яких регулюється. Їх можна використовувати як і для усунення повсті, так і для повноцінного проколювання.
  • Якщо грунт довгий час не оброблялася, в її нижніх шарах часто з'являються ущільнення. При цьому вони можуть не піддаватися вилам зі стандартною довжиною зубів. З цієї причини для початку варто використовувати інструменти, що занурюються в грунт на 5-6 сантиметрів.
  • Усунення повсті найкраще проводити навесні, так як взимку він послужить додатковим утепленням.
  • Проколювання не варто проводити занадто часто. Якщо власник не помічає перерахованих вище ознак (поширення моху, швидке висихання трави і т.д.) не варто поспішати використовувати процедуру.

Дані поради допоможуть господареві зробити прибудинкову галявину свіжою, квітучою і доглянутою!