Більшість початківців садівників турбує цілий ряд питань під час першої посадки. При цьому головне питання - через скільки днів зійде газонна трава? Відповідь на це питання залежить від цілого ряду факторів, в тому числі від:

  • типу грунту;
  • кліматичних особливостей регіону;
  • особливостей ділянки;
  • стану дренажної системи;
  • правильності догляду.

Крім цього, велике значення має вид обраних рослин. Адже різні сорти мають свої терміни дозрівання. На ринку садівництва представлено безліч варіантів для посадки. Тут знайдеться рішення на будь-який смак!
 

Термін сходів газонної трави в залежності від її виду


Головним фактором, який впливає на терміни сходів, є вид обраних рослин. При цьому можна виділити кілька найбільш популярних варіантів, які особливо полюбилися власникам заміських ділянок. До них відносяться наступні рішення:

  • Злаки. Терміни сходів газонної трави досить короткі-від 8 до 12 днів. Однак такі рослини швидко втрачають насиченість кольору.
  • "Дикий" газон. Він створюється з конюшини, ромашки і деревію. При цьому сорти мають різний час проростання. Так, конюшина дасть паростки вже на 10 день після посадки, а деревій – тільки на 20.
  • Партерний. До такого варіанту відноситься мітлиця, яка прикрасить галявину вже через 12 днів.

Також варто виділити міські газони, які входять протягом 10 днів. Більш того, існують спеціальні рулони для прикраси ділянок – на них рослини вже вирощені. Однак вони швидше втрачають вигляд і при цьому обійдуться власнику істотно дорожче.
 

Райграс пасовищний

Щоб відповісти на питання, скільки сходить газонна трава, необхідно розглянути особливості найбільш популярних рослин. До них відноситься райграс, який славиться досить жорстким дерновим шаром. Ця особливість заважає розвитку різних бур'янів, що зручно для господаря.

Середні терміни зростання райграсу становлять 7-12 днів. При цьому він має досить швидкий цикл розвитку, так як починає кущитися протягом 21 дня. З цієї причини рослину садять досить рано - саме вона порадує око власника галявини першою. Як правило, посів відбувається в кінці березня. Таким чином, до середини квітня з'являється перший сформований шар.

Райграс досить стійко переносить невеликі заморозки і тінь. Однак при сильних морозах він цілком може загинути. З цієї причини варто уважно стежити за погодою перед посадкою. Якщо температура ще низька, варто відкласти процедуру на квітень. В цьому випадку галявина сформується до травня.
 

Костриця червона

Ця рослина може висаджуватися в будь-який зручний для садівника час з кінця весни по початку осені. З цієї причини воно є відмінним варіантом для підсаджування. Більш того, костриця створює густий кущ з тонких різноспрямованих травинок, який виглядає дуже красиво.

Скільки днів сходить газонна трава, залежить від часу висадки. Навесні цей період складе 10 днів. Восени розвиток піде трохи повільніше, в межах 12-14 днів. При цьому костриця може вирости в довжину до 60-17 сантиметрів. Більш того, через 4-6 тижнів після висадки вона починає цвісти. Однак це рідко можна побачити, так як до цього моменту галявину вже слід постригти.

Рослина досить добре переносить невеликі морози і швидко відновлюється після стоптування. Однак воно вимагає рясного поливу. В іншому випадку костриця швидко втрачає насиченість кольору.
 

Мятлик луговий

Через який час сходить газонна трава, залежить від обраного сорту. Адже в природі існує більше 100 різновидів тонконога. Приблизні терміни сходів складають 12-16 днів. При цьому рослина з'являється поступово. З цієї причини утворення густого килимка варто чекати тільки через 3-4 тижні.

Варто відзначити, що тонконіг не вимагає складного догляду і досить довго зберігає насиченість кольору. При цьому він однаково добре переносить як і надлишок вологи в грунті, так її недолік. В цьому плані рослина вигідно виділяється на тлі інших сортів для галявин.

Також варто відзначити, що тонконіг є багаторічною рослиною. Піку свого розвитку він досягає на 2-3 році життя. При цьому він також створює щільний шар дерну, який заважає розвитку бур'янів. З цієї причини тонконіг користується такою популярністю серед садівників! Адже він практичний у використанні і має високі декоративні властивості.
 

Суміші трав

Варто відзначити, що відповісти на питання про те, на який день сходить газонна трава, буває досить складно. Адже більшість садівників використовують суміші трав. У неї входить кілька сортів, кожен з яких має свої терміни визрівання і переваги. Однак вони мають схожі вимоги до умов вирощування.

Як правило, в нього обов'язково входить тонконіг, костриця, райграс і мітлиця. Ці рослини служать основою і становлять більшу частину галявини. Адже для таких сортів характерний гарний зовнішній вигляд і стійкість до негативного впливу.

В цілому, основа з цих сортів формується протягом 8-16 днів. До кінця третього тижня вони вже створюють щільний килимок з трави. Невелика відмінність в етапах розвитку дозволяє постійно підтримувати хороший стан галявини. При необхідності садівникові досить додати на галявину насіння того чи іншого сорту.

Також варто відзначити, що основні рослини часто доповнюються іншими сортами, які містяться в суміші в меншій кількості. Найбільш популярними варіантами вважається конюшина, деревій, ромашка і злаки. Такі рослини мають більш тривалий період розвитку. Однак вони дозволяють надати галявині більш оригінальний зовнішній вигляд.
 

Фактори, що впливають на схожість трави

Те, як швидко сходить газон після посіву, залежить від цілого ряду показників. З цієї причини садівники намагаються передбачити найбільш підходящий час для висадки. Для цього варто уважно стежити за погодою. Якщо раннім весняним ранком все ще є заморозки – слід відкласти процедуру. Крім цього, значення мають такі фактори:

  • Наявність тіні. Для одних сортів ця особливість буде позитивним фактором, а для інших - негативним. З цієї причини важливо уважно ознайомитися з властивостями обраних трав. Так, в тіні добре росте конюшина і костриця.
  • Рівень поливу. Він повинен бути помірним, але регулярним. Так, рекомендується проводити цю процедуру кожен день після висадки протягом тижня. Такий підхід дозволить зробити рослини сильнішими.
  • Терміни складання суміші. На цю дату варто звернути увагу при виборі упаковки в магазині. Давно скомпоновані набори мають менший ступінь схожості. З цієї причини варто купувати суміші, які були складені незадовго до того, як потрапили на полицю магазину.

Крім цього, варто проводити регулярне проколювання грунту-раз в сезон. Ця процедура наситить грунт повітрям, що також допоможе розвитку рослин.