Перш ніж приступати до відновлення, необхідно оцінити масштаб пошкоджень і виявити причину їх появи. Зрозуміти, що ваш газон потребує відновлення нескладно. Ознак багато:

  • Поява видимих западин, купин, зіпсованих країв.
  • Зношений рідкий травостій.
  • Поява диких трав і бур'янів.
  • "Оголені" ділянки без рослинності.
  • Тьмяний колір зеленого покриття.

Поява перерахованих проблем може бути пов'язана з недостатньою підготовкою грунту перед посівом трави, недостатнім поливом, нехтуванням стрижками або неправильна підготовка до зимового сезону. Незалежно від того, що стало причиною порушення цілісності і втрати привабливості газону, з реставрацією краще не затягувати, інакше зелена галявина перетвориться в суцільні зарості, або, навпаки, в пустир.
 

Варіанти реставрації посівних газонів

Обсяг робіт і вид реставрації газону залежать від пори року і типу пошкоджень. Найкраще починати роботу в травні, або на початку червня, коли земля вже прогрілася, а трави ще не увійшли в стадію активного росту. Якщо не знаєте, як відновити запущений газон швидко і з чого почати, рекомендуємо почати з дрібного ремонту.

 

Вирівнювання поверхні

Після зими земля під травою просідає. Це стає причиною появи нерівностей і ям, де накопичується вода . У місцях просідання дерен надрізають з 3 сторін, піднімають і укладають суміш з піску і грунту (1:1). Після цього поверхню добре притискають, вирівнюють граблями і поливають.

Багато проблем виникає через виникнення горбів і купин. Прибрати їх можна за допомогою звичайної садової лопати. У проблемному місці дерен акуратно піднімають, знімають Виступаючий шар грунту, після чого повертають вже рівну дернину на місце. Якщо горбок невеликий, можна обійтися без скопування, а просто розподілити грунт по всій поверхні.
 

Пересів
Якщо одна з ділянок газону сильно пошкоджений, газон випрів або вимерз, його можна видалити і заново засіяти. Після очищення ділянки грунт розпушують і висівають насіння, злегка ущільнюючи грунт. По суті, це буде новий молодий газон, догляд за яким в перші місяці зажадає особливої уваги. Обов'язковий регулярний полив і внесення добрива. Пересіви бажано робити трав'яною сумішшю, якою територія засівалася спочатку, інакше будуть помітні відмінності.
 

Залатання

При пошкодженні невеликої поверхні на видному місці зеленої галявини, проблемне місце можна «залатати». Якщо немає резервної дернини, пересадку роблять з тієї частини газону, де трава росте густо і рівномірно. Схожий за складом дерен не буде відрізнятися за кольором і швидко адаптується до нового місця. Щоб підібрати розмір залатки, краще заздалегідь зробити шаблон і вирізати по ньому шматок потрібної форми.
 

Як підвищити якість грунту?

Джерелом пошкоджень зеленої галявини може бути занадто щільний злежаний грунт. Кисень, волога, поживні елементи не надходять до кореневої системи, а це уповільнює зростання трави. Звідси виникає сухостій, мох, лисини та інші проблеми. Усувають їх різними способами:

  • Аерація грунту - це проколювання грунту аераторами, щелевателями і іншими садовими пристосуваннями. Оздоровчі процедури дозволяють повітрю, волозі і корисним речовинам безперешкодно надходити до коріння.
  • Мульчування передбачає покриття газону шаром торфу, перегною, піску. Мульчуючий матеріал покращує родючість і стимулює рівномірне проростання насіння. Крім того, суміш вирівнює поверхню, позбавляє газон небажаних заглиблень і ям.
  • Підживлення-це один з найважливіших етапів реставрації трав'яних покриттів. Поживні речовини мінеральних і органічних добрив активізують ріст трави, допомагають прорости свіжим паросткам, омолоджують газон. Разом з підгодівлею часто додають гербіциди. Це дозволяє позбутися від швидкого розростання бур'янів.
     

Висновок

Якщо газон росте давно або сильно запущений, реанімувати його допоможуть правильний догляд і оздоровчі процедури по відновленню. Придбайте необхідне обладнання і своєчасно проведіть нескладні реставраційні заходи. Це дозволить зберегти привабливість і продовжити життя газону на 10-15 років.